Joga Premena

Základný kurz jogy vhodný aj pre úplných začiatočníkov. Na neskorších večerných hodinách sa budeme spolu v príjemnej a vzájomnej atmosfére učiť jednotlivé pozície jogy. Necháme si dostatočný čas – budeme pozície postupne spoznávať, objavovať a v neposlednom rade i dobre formovať. Avšak s ohľadom na určité zákonitosti tela v pohybe, ktoré si budeme vysvetľovať, aby sme rozumeli i technike jednotlivých cvičení.
Je známe, že pravidelnou praxou jogy sa postupne privádzajú do rovnováhy pohyblivosť a pevnosť chrbtice, rozvinie sa krajšie a zdravšie držanie tela a podporuje sa život lymfatického a krvného obehu a tiež zdravie jednotlivých orgánov. Okrem podpory zdravia je kurz zameraný aj na rozvoj duševných síl.

Ako sa na jogu pozerá lektorka Lucia?
,,Mňa osobne najviac okrem zdravotného hľadiska, nakoľko mám vyštudovanú fyzioterapiu, oslovila stránka jogy, ktorá by sa dala označiť ako umelecko - estetická. Naučila som sa, že v každej jogovej pozícii je ukrytá krása, ktorá je založená na hlbokej duševnej pravde. Ásany sú preto ako umelecké obrazy, na ktoré sa človek môže nielen pozerať a tešiť sa z ich krásy, ale ich sám vytvára - je tvorcom - prežíva ich, objavuje, a veľa sa môže od nich naučiť. Každá pozícia totiž od človeka vyžaduje niečo iné - jedna viac pokojné sústredenie, iná viac nasadenie vlastných síl, ďalšia zas trpezlivosť. Z toho má človek nakoniec radosť, pretože sa prostredníctvom cvičenia rozvíja aj duševne, prekonáva samého seba a učí sa. Mení sa. A tiež z toho, že je pevnejší a zároveň pohyblivejší a možno ho aj prestal bolieť chrbát. :)"

VEČERNÝ KURZ JOGY s Veronikou každý pondelok 20:10 - 21:10

Kurz má 12 hodín.
Cena: 60€
Študenti, maminy na MD a dôchodcovia 45€

jednorázový vstup 6€

Kontakt a prihlasovanie: lucia.stepitova@jogapremena.sk, 0940 839 238, www.jogapremena.sk

Rozvrh

Deň
Čas
Info
Hala
pondelok
20:00-21:00
č.2
copyright © 2012 - 2024 sportcentrumamelia.sk     Miro Perdoch Web Design
Miro Perdoch Web Design

POMOC

Pre túto sekciu nie je k dispozícii manuál.